Úvod > MŠ Libina č. 211 > Plán aktivit MŠ Libina č. 211 > Zprávy z naší školky 3 2022

Zprávy z naší školky 3 2022

Zprávy z naší školky

Posíláme jarní pozdravy z naší školičky všem lidem dobré vůle. A na dobré vůli nás všech teď nejvíc záleží. Věřím, že společnými silami se podaří překonat současnou krizi a pomáhat těm, kteří naši pomoc potřebují. Ještě jsme se nestačili vzpamatovat z nemocí a karantén a válečný konflikt je na světě. Dnes víc jak kdy jindy by měly rodiny držet pohromadě a být si oporou. Dobré je rovněž trávit více času v přírodě, více ji pozorovat a naslouchat. Pohyb na čerstvém vzduchu je dobrý prostředek na rekonvalescenci po nemoci i neustálém stresu.

Dalším pomocníkem pro zlepšení nálady je vedle sportu také kultura a velký zájem o tvoření. Děti se zapojují ochotně do projektových dnů i tematických týdnů. Užívaly si společně Téma vody, odkud se vzala, Krásnou planetu Zemi a Vesmír, projekty Zdraví, Pravěk, divadlo Maxipes Fík, Masopustní karneval a další. Čeká nás opět plavecký kurz, školní výlety, zahradní slavnosti a další tradiční akce, včetně slavnostního vyřazení předškoláčků.

Měli jsme dobrý záměr a ten trvá, dostat děti od počítačů, televize a umělé zábavy ze zábavných center zpět do přírody, zahrad, polí, luk, lesů, k rybníkům…., k poznávání svého okolí. Již v době uzavření školky z důvodu pandemie SARS covid 19 jsme zavedli naučné stezky v naší obci. Jelikož byli někteří nemocní a přijali naši výzvu, ponechávali jsme stanoviště pro rodiny s dětmi měsíc, poté jsme vystavené obrázky uklízeli. Stalo se, že na bradelské stezce nám obrázky zůstaly, a ochotný dobrovolník nám je posbíral, (běžela pak stížnost na sociálních sítích, že si po sobě neuklízíme), za to se upřímně omlouváme. Stezky budou i nadále pokračovat již v kratším, 14 denním intervalu a poté je uklidíme. Připojujeme se pravidelně a ochotně k akci Uklízíme Libinu a s dětmi uklízíme nepořádek a odpadky v okolí školky.

Poslední důležitá informace souvisí s narůstajícím zájmem zákonných zástupců o zápis dětí do MŠ Libina na školní rok 2022/2023. Podrobné informace naleznete na našich webových stránkách: https://www.mslibina.cz/Zápis. Víme, jak je pro vás obtížné skloubit práci, potřeby rodiny a svěřit péči o své dítě kolektivnímu zařízení. Pro dítě je tento vstup významnou událostí a velkou zkouškou. Aby jej zvládlo s co nejmenším zatížením, je potřeba projít adaptačním obdobím, které začíná ještě před samotným vstupem do školky. Snažíme se vám vyjít v maximální míře vstříc a to rozfázováním zápisu na několik stupňů: osvětou, poradenskou činností, „Dnem otevřených dveří“1.4.2022 dopoledne, kde si budete moci vyzvednou podklady k přijímacímu řízení. V termínu od 1.4.2022 do 30.4.2022 bude pro vás připraven tzv. Předzápis na webovém portálu www.elektronickypredzapis, kde se zaregistrujete, přihlásíte, vyhledáte MŠ Libina, elektronicky se předzapíšete a poté se nejlépe osobně dostavíte do MŠ ve dnech zápisu. Samotný Zápis dětí do MŠ Libina je svolán v řádném termínu od 2.5. do 13. 5. 2022, kdy bude probíhat správní proces přijímacího řízení a je dostatečný prostor pro odevzdání či doručení vašich žádostí. Těšíme na setkání s vámi.

Přejeme hodně sil, lásky, pohody, umění odpouštět a prožívat více radosti a šťastných chvil.

MŠ Libina, ředitelka A. Jarošová