Úvod > MŠ Libina č. 211 > Plán aktivit MŠ Libina č. 211 > Zpráva o činnosti MŠ Libina 211 září 2021

Zpráva o činnosti MŠ Libina 211 září 2021

Datum konání:
30.9.2021

Mateřská škola Libina, okres Šumperk, příspěvková organizace

Zprávy z naší školky

Léto se pomalu chýlí ke konci a je tu nový školní rok. Děti si opět zvykají na svoji školičku, pro některé jde o první setkání s novými kamarády. Úplně bez slziček se loučení neobejde, ale děti se nakonec smíří s novou situací a dokáží si s ostatními hrát a radovat se společně s kamarády.

Letošní zahájení školního roku přineslo novinky a doufáme, že ku prospěchu dětí, rodičů i mateřské školy. Třídní schůzky probíhaly odděleně v samostatné dny, tak aby rodiče dostali informace především o své třídě a byli podrobně informování o hodnotícím systému školy, o práci s portfoliem dětí, diagnostickým nástrojem Isophi, a rovněž s možností a potřebou otevřené poradny s třídními pedagogy. Snahou nás všech je zkvalitňování a efektivita výuky, přiměřený rozvoj osobnosti dětí dle jejich schopností a ve vzájemné spolupráci rodiny a mateřské školy.

MŠ Libina je i nadále komunitní školou, otevřenou pro komunikaci s rodiči, se zřizovatelem, ale i s veřejností. Máme svoje webové stránky https://www.mslibina.cz, kde jsou uvedeny kontakty, povinné informace a také ukázky z dění v naší školičce. Pro rodiče, zákonné zástupce dětí, je spuštěn nový informační systém Naše MŠ, škola blízká rodičům, který otevírá nové možnosti rychlé komunikace, přehledu o aktuálním dění. Systém obsahuje nástěnku, omluvenky, kroužky, jídelníček, fotogalerii, akce MŠ, dotazníky a zprávy určené pro rodiče, dostupné v aplikaci Naše MŠ na webu či v chytrém telefonu.

Mateřské školy v letošním roce byly vyjmuty z mimořádných opatřeních týkajících se testování a nošení roušek u dětí. Jelikož je zapotřebí dodržovat jistá preventivní opatření, doporučuje se omezit pohyb doprovodu a dalších návštěv uvnitř MŠ. Dodržujte, prosím , školní řád a platná bezpečnostní opatření.

Školní rok je před námi a jak si jej užijeme, záleží na nás všech. Chystáme širokou nabídku aktivit pro děti i pro veřejnost. Rádi bychom pokračovali v zavedených naučných stezkách. Budeme je pro vás připravovat každý měsíc, abychom podpořili zdravý pohyb na čerstvém vzduchu, rodinné putování za poznáváním krás obce. Osvědčily se nám rovněž zahradní slavnosti ke kulturně společenským událostem „Vítání školního roku“ (letos proběhne 29.9. od 15.30 hod. na zahradě MŠ Libina náměstí), Hallowenská párty, Zpívání u školkového vánočního stromu, Dětský den, Slavnostní vyřazení předškoláčků apod. Vracíme se k oblíbeným kroužkům- tanečky povede vedoucí z DDM Vily Terezy Uničov, Sportovky budou probíhat v tělocvičně při ZŠ Libina. Opět jsme se přihlásili do projektu Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky za pomoci České obce sokolské. Rozšiřujeme centra aktivit s nabídkou polytechnických pomůcek „Tátova - dědova dílna“ a koutky živé přírody, k vodní želvičce a dvěma morčatům nově přibyl zakrslý králíček Julča.

Včelky již zvládly Cestu do neznáma - prodlouženou vycházku k vagónu a navštívily environmentální program ve Sluňákově. V říjnu skupina předškoláčků vystoupí s krátkým programem na slavnostním „Vítání občánků“. Plánujeme také uskutečnit lyžařský kurz v Přemyslově leden/únor 2022 a plavecký kurz 4.- 6. měsíc 2022.

Několik slov k zápisu. Pokud se někteří obáváte, že jste nestihli zápis do MŠ Libina na školní rok 2021/2022, zbývá několik posledních volných míst (2 volná místa u Motýlků v Horní Libině a 3 volná místa u malých dětí v zelené budově).

Doufáme, že se budeme moci ve zdraví a v pohodě scházet. Přejeme všem pevné zdraví, sluníčka a vody, kolik je třeba, přátel, kolik si zasloužíme.

Těšíme se na setkání s vámi 7.10. po 15 hod. při pouštění draků na „Drakiádě“ .

Za kolektiv MŠ Libina ředitelka Jarošová A.