Naši nejmenší si zvykají na školičku.
Ve třídě Kuřátek máme nyní už patnáct dětí ve věku od dvou do tří let. Postupně si všechny zvykly na paní učitelky, na režim a prostředí v MŠ, ale také na své vrstevníky, kamarády. Děti si zatím budují imunitu, což je v dnešní složité době zvlášť důležité a potřebné, a tak se vzájemně střídají v docházce a znovu a znovu si zvykají. I přes tyto potíže to zvládají úžasně a obdivuhodně.
Naše děti jsou lačné po každé činnosti, s radostí se tvořivě zapojují do různých aktivit, tělesných, hudebních, výtvarných, učí se spolupracovat, pomáhat si, půjčovat si hračky, vzájemně se domlouvat.
V listopadu se děti aktivně zapojily do soutěží k Halloweenu, které se vzhledem k nepřízni počasí konalo přímo ve školce a velmi si to užívaly.
Máme už za sebou návštěvu Mikuláše, anděla a čerta, která skončila úspěšně. Všechny děti nám zůstaly. Připravili jsme si pásmo písní a říkadel s pohybem, a když pásmo končí, ozvou se děti slovy ještě, ještě. Jsou to naše zlatíčka. Na školní zahradě stavíme a zdobíme sněhuláky, pozorujeme stopy ve sněhu, házíme koulemi do dálky i na cíl a se sněhem i ledem zkoušíme různé pokusy.
Teď už se chystáme na Vánoce, vyprávíme si o tom, co bychom si přáli najít pod stromečkem, jak slaví Vánoce jinde na světě, tvoříme, stříháme, lepíme, zdobíme zvonečky, baňky, stromečky, andílky, „pečeme cukroví“ z modelíny, učíme se nová říkadla a písně, posloucháme koledy, užíváme si společně klidného adventního času.
I Vám všem přejeme klid, mír, pohodu v této předvánoční době, ale hlavně hodně zdraví, štěstí i v nastávajícím roce 2022. Za třídu Kuřátek Grmelová Eliška 7. 12. 2021