Fulltext 2.0

Drobečková navigace

Úvod > MŠ Libina č. 211 > Plán aktivit MŠ Libina č. 211 > Závěr školního roku 2020_2021

Závěr školního roku 2020_2021Datum konání:
16.8.2021
Zprávy z naší školky červen 2021
 
Na úvod poděkování všem za podporu v době mimořádných opatřeních. Pokud se budeme chovat obezřetně, odpovědně a ohleduplně, doufáme, že do budoucna nás již tak rozsáhlá omezení nečekají.
Během distanční výuky byla hlavní tíha vzdělávání a péče o děti na rodičích a naše školička se snažila pomáhat v rámci svých možnosti a nabízela všem nejen výukové materiály, ale také aktivity venku, zábavné stezky, tvoření. Na opětovný návrat do školky se všichni těšili. Děti se radostně vítaly s kamarády , s učitelkami, sdílely si své zážitky.  
Spoustu dětí si ve spolupráci s dospělými vytvářely různě posvazované osobní knížky, posbírané ze společných výletů, zážitků. Mnohé překvapily náročností zpracováním i uměleckým ztvárněním cestopisů.  
O tradiční akce spojené se svátky a místními zvyky jsme nechtěli úplně přijít a tak jsme je nabízeli k využití pro jednotlivé rodiny nebo v rámci prezenční výuky pro přítomné děti,  (předškoláčky s povinnou docházkou a děti rodičů vybraných profesí). Cesta za Velikonočním vajíčkem k rybníku v Dolní Libině nebo naučná stezka Otvírání studánek, spojená s vycházkou na Zelené chaty. S dětmi jsme si také užívali oslav Filipojakubské noci (vlastně dne) v maskách čarodějnic jsme na  zahradě školky vařili všelijaké lektvary, plnili kouzelné úkoly a také pořádně čarovali,  řádili, jako pravé čarodějnice.  
Ve dnech 3.5.-14.5.2021 probíhal bezkontaktní zápis dětí do MŠ Libina na školní rok 2021/2022. V termínu se přihlásilo 23 dětí, a k dnešnímu dni již máme zapsaných 27 . Zbývá několik volných míst pro případné zájemce (kontakt mobilní telefon 731 555 382).
V květnu nás čekalo setkání s odborníkem pro chov exotických ptáčků. Do školky zavítal p. Vachutka s ukázkou některých drobných ptáčků z exotických zemí a seznamoval děti s jejich zvyky a s chováním. Týden dopravní školičky jsme završili závody, lépe řečeno zkouškou pohybových dovedností dětí,  jak umí jezdit na dětských dopravních prostředcích – odrážedlech, kolech, tříkolkách, koloběžkách. Jaké mají předpoklady pro zvládnutí jízdy s doprovodem např. po cyklostezce. Umí na signál zastavit, rozhlídnout se, držet směr? Víme, že bezpečnosti na cestách rychlá jízda  neprospívá a je nutné dodržovat stanovená pravidla. 
Týden dětské radosti jsme spojili s oslavou Dne dětí. Zapůjčili jsme si skákací hrad z obce, děti si užily soutěží a drobných dárečků. Se svojí zábavnou diskotékou k nám o několik dní později zavítala také Verča Vičarová.
Blíží se závěr školního roku a brány naší školky opustí 30 předškoláčků. Čeká je slavnostní vyřazení a pasování s panem starostou Mgr. Alešem Skálou. Součástí celodenního zábavného programu, který potrvá až do 22 hod. je  shou s Bavi Litovel, soutěže, hry na zahradě školky spojené s opékáním. Završením dne bude dobrodružná večerní výprava za pokladem. Naši předškoláčci rovněž vystoupí s krátkým programem na „Vítání občánků“ a mohou se těšit na výchovnězábavný koncert ZUŠ Uničov. 
Tak držíme pěsti, ať vše zvládnou co nejlépe a hlavně  po prázdninách úspěšný vstup do 1. třídy ZŠ. 
V závěru upozorňujeme na prázdninový provoz MŠ Libina, který bude zajištěn 
v budovách na náměstí Libina 211 společně se stravováním cizích strávníků takto:
otevřeno ve dnech: 1.7.-9.7.2021 a 9.8.-27.8.2021
zavřeno: 12.7.- 8.8.2021
30.8.-31.8.2021 bude zavřeno pouze pro děti, mimo cizí strávníky (z důvodu přípravy nového školního roku).
Blíží se čas dovolených, dovolte mi popřát všem krásnou, odpočinkovou dovolenou plnou sluníčka, splnění vytoužených přání a šťastný návrat  z prázdnin.
 
MŠ Libina, ředitelka A. Jarošová