Úvod > MŠ Libina č. 211 > Plán aktivit MŠ Libina č. 211 > Zprávy z naší školky

Zprávy z naší školky

Mateřská škola Libina, okres Šumperk, příspěvková organizace

Zprávy z naší školky

Opět se hlásí Vaše školička. V této nelehké době provázené mimořádnými událostmi, které vyžadují mimořádná opatření a omezení, kdy je těžké se orientovat co a jak je stoprocentně pravdivé a správné.

Je stále důležité být obezřetní a ohleduplní vůči sobě i svému okolí a snažit se chránit zdraví nás všech. Letošní podzim přinesl nejen zvýšení covidové nákazy, ale také řadu onemocnění, která jsou pro toto období typická, jako je chřipka, angína, zánět středouší , zánět průdušek, až zápal plic, apod. Nemocnost dětí i dospělých přinášela nemalé komplikace, které stěžovaly provoz škol, ale i zaměstnání rodičů. Jsme velmi rádi, že zákonní zástupci dětí respektují jistá omezení a snaží se školičce pomáhat. Děkujeme.

I když se nemohou rodiče přímo účastnit výuky dětí, plánované programy probíhají a jsme stále ve spojení rovněž díky aplikaci Naše MŠ. Veřejnost je informována na webových stránkách https://www.mslibina.cz. Podařilo se nám uskutečnit několik zahradních slavností „Vítání školního roku“, Halloweenskou párty pro děti se soutěží o nejkrásnější dýni. Uskutečnili jsme odpolední vycházku s rodiči a pouštěli draky. Proběhly ekologické programy ve Sluňákově v Horce nad Moravou. Daří se rovněž organizovat ve školce tanečky a sportovky v MSC při ZŠ Libina. Pravidelně každý měsíc připravujeme naučné stezky nejen pro naše děti, ale i pro veřejnost, abychom podpořili zájem o zdravý pobyt v přírodě a poznávání krás obce. Máme již za sebou stezku v Dolní Libině kolem rybníka, stezku do Obědné, nyní je připravená Čertovská bojovka při naučné stezce s čertíkem Bradlíkem. Účastníky čeká 8 zastavení u stanovišť s popisem místních pohádek a pověstí a bojové úkoly. Tak doufáme, že všechny objevíte a splníte. Přejeme plno radosti při dobrodružném putování za bradelským pokladem!

Na co se můžeme všichni těšit? I když nevyšlo vystoupení dětí k rozsvícení vánočního stromu obce, nepropadáme smutku a beznaději. Děti se v čase Adventu ponořily do tvořivých činností, vyrábění dárečků pro své blízké, i pro seniory. Poctivě se připravovaly na Mikulášskou nadílku. Školičku navštívil Mikuláš se svými druhy Čertem a Andělem. Došlo i na slzičky. Děti přednášely, zpívaly, slibovaly, řádily, trochu se i bály a taky se smály...radovaly se z dárečků, které dostaly. Také Ježíškovi poslaly dopisy se svým přáním, tak uvidíme, zda se jim očekávání splní.

Dnes již také víme, že se díky preventivním opatřením nesejdeme s rodiči na tradiční vánoční besídce. Každá třída si tvoří vlastní prezentaci ze života uvnitř školičky a záznam budou mít k dispozici i rodiče dětí.

Na závěr upozornění na přechodné uzavření MŠ Libina v době Zimních prázdnin od 23.12.2021 do 2.1.2022.

A také poděkování zřizovateli, který nám vyšel vstříc a vypomohl s dovážením stravy do škol, když nasmlouvaný dopravce náhle onemocněl. Děkujeme.

Stále doufáme, že se budeme moci ve zdraví a v pohodě scházet.

Buďme k sobě laskaví a ohleduplní ať radost , štěstí a pohoda zaplní naše domovy.

Za kolektiv MŠ Libina ředitelka Jarošová A. 7.12.2021